fot: Klaudia Gajda

Dobryszyce koło Radomska

Dobryszyce

Gmina Dobryszyce leży na obszarze, w którym rzeźba terenu jest pofałdowana morenowymi wzniesieniami we wschodniej części gminy. Atrakcyjność podnoszą także przepływające rzeki Widawka oraz Kręcica. Widawka jest prawym dopływem rzeki Warty o długości 95,8 km, a Kręcica to niewielka rzeka o długości 11,2 km będąca lewym dopływem Widawki.
Większą część gminy stanowią obszary rolnicze. Lasy znajdują się we wschodniej części gminy, dominują bory sosnowe, głównie z udziałem sosny zwyczajnej. W gminie znajduje się ok. 900 ha lasów, co stanowi ok. 18% powierzchni . Przeważająca część lasów to lasy prywatne, stanowią one blisko 70% powierzchni lasów na terenie gminy.
Przez gminę Dobryszyce przebiega główny szlak komunikacyjny północ – południe, czyli autostrada A1.

GMINA DOBRYSZYCE

DWIE PEREŁKI W JEDNEJ, MALUTKIEJ MIEJSCOWOŚCI

Pierwsza atrakcja to prawdziwa gratka dla miłośników historii motoryzacji - Kolekcja Samochodów Zabytkowych Grzegorza Krokowicza. Obecnie w kolekcji znajduje się ponad sto aut. Zbiór sukcesywnie powiększa się o nowe eksponaty.

Muzeum Zabytkowych Samochodów

MALUTKIE 22A koło Radomska

Muzeum Zabytkowych Samochodów pod Radomskiem

97-505 Dobryszyce

MALUTKIE RESORT

To jedno z najlepszych gospodarstw w województwie łódzkim. Wielozadaniowy obiekt został doceniony w wojewódzkim plebiscycie na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne „Weekend na wsi” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Do dyspozycji gości jest Stadnina Koni, Góralskie Domki Letniskowe, Mini Zoo z bogatym inwentarzem zwierząt, Restauracja z kuchnią regionalną, pokoje hotelowe, tor kartingowy, park linowy, FUN PARK (całoroczny park rozrywki z figlorajem, parkiem trampolin i torem ninja),
Rzemieślnicza lodziarnia codziennie w sezonie wytwarza lody własnej produkcji, a na smakoszy włoskich klimatów czeka pizzeria. Malutkie Resort to miejsce, które przyciąga rodziny, ale też sportowców. Każdego roku odbywają się tutaj imprezy biegowe, organizowane przez lokalne organizacje społeczne, są korty tenisowe, doskonałe trasy spacerowe i do uprawiania nordic walking. To również miejsce polecane przez cyklistów. Miłośnicy dwóch kółek wysoko cenią sobie bliskość natury, leśnie zacienione ścieżki i infrastrukturę. Dla miłośników ekstremalnych doznań: tor kartingowy, paintball i tyrolka

DLA DZIECI, DLA DOROSŁYCH, DLA RODZIN

Malutkie 31 (przedłużenie ul. Sucharskiego w Radomsku)
Malutkie Resort
Malutkie Sala Zabaw dla Dzieci pod Radomskiem
Malutkie Resort

Made with Mobirise web page template